Albumy i plakaty

Maria Wollenberg-Kluza. MALARSTWO

Wydawnictwo Petit Lublin, 2015

Album w formacie 287 x 230 mm , 144 strony, w twardej oprawie. Album zawiera 115 barwnych reprodukcji obrazów ułożonych w porządku chronologicznym, począwszy od "Obrazów z Norwida" z lat 80-tych aż po najnowsze, ukazując w skrócie tematy, problemy jakie Maria Wollenberg-Kluza podejmowała podczas ewoluującej drogi twórczej. Malarka w tekście "Magia Puław" opowiada o atmosferze swojego domu rodzinnego tak konstatując: "Mam szczęście, że urodziłam się i wychowałam w Puławach w tak specyficznym miejscu i zapewne to wszystko - dom rodzinny, Puławy, spotkani ludzie, wpłynęło na moją twórczość, w której można odnaleźć elementy romantyzmu, patriotyzmu ze skłonnością do refleksji inspirowanych architekturą i przyrodą." W albumie znalazł się wnikliwy esej o jej twórczości prof. Lechosława Lameńskiego oraz "Słowa pisarzy", z którymi była zaprzyjaźniona, pt. "Przyjaźnie pędzla i pióra" Zdzisława Brudnickiego.

Maria Wollenberg-Kluza. MALARSTWO

Galeria Miejska w Łodzi i Autorzy

Album Maria Wollenberg-Kluza. MALARSTWO jest dedykowany poetom i pisarzom już nieżyjącym - przyjaciołom, którzy z przyjaźni pisali wiersze i eseje do konkretnych obrazów Marii i do jej wystaw. To jej malarstwo było inspiracją do utworów, których wybór jest w tym albumie.

PAINTING-MALARSTWO

PETIT S.K. Lublin i Svetlik Art Foundation. Ostrawa

Album MARIA WOLLENBERG-KLUZA.PAINTING-MALARSTWO. wydany z okazji inauguracji działalności Fundacji Sztuki Współczesnej PALETA

Maria Wollenberg-Kluza. IMPRESJE BAŁTYCKIE

Galeria Miejska w Łodzi i autorka

Album MARIA WOLLENBERG-KLUZA. IMPRESJE BAŁTYCKIE wydany do wystaw indywidualnych w Łodzi i Szczecinie

Jacek Kurek. Dźwięki światłem opowiadane. Muzyczność malarstwa Marii Wollenberg-Kluza. Sounds narrated by light. The musicality of the painting of Maria Wollenberg-Kluza.

Fundacja Sztuki Współczesnej PALETA

Jacek Kurek. Dźwięki światłem opowiadane. Muzyczność malarstwa Marii Wollenberg-Kluza. Sounds narrated by light. The musicality of the painting of Maria Wollenberg-Kluza. Album wydany do indywidualnej wystawy pt.: "Muzyka opowiedziana światłem" w Muzeum Historii Katowic w Katowicach w 2018 r.

PLAKAT

Wademar Świerzy. Plakat.

Waldemar Świerzy. Plakat do Wystawy Jubileuszowej 40-lat Pracy Twórczej Marii Wollenberg-Kluza maj 2008 r. Warszawa. PKiN

Maria Wollenberg-Kluza. Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej

Folder - Maria Wollenberg-Kluza. Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej podsumowuje jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Wszystkie wystawy i wydarzenia z tym związane były objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na wniosek Stowarzyszenia Kultury Europejskiej SEC.

;